špunti

V roce 2015 vznikl nejmladší oddíl nejmladších dětí s názvem Špunti. Jsou nejmladším oddílem DDS Brnkadla a věnují se dětem od 6 do 9 let. Naším cílem je děti seznamit s divadlem, naučit je základům a poprvé je dovést na jeviště. Budeme se věnovat tomu, abychom byli dobrá parta a uměli jsme spolupracovat. Během roku se budeme účastnit celosouborových akcí. Během roku nás čeká i soustředění a návštěva divadla či jiné kulturně laděné akce. Celý rok ukončíme premiérou a několika reprízami představení, které společně vytvoříme.

Pepa Kožnárek

Do Brnkadel jsem začal chodit v 10 letech pokud se dobře pamatuji a vedl mě Ondra Dufek. Po roce v přípravce jsem přešel do Pulců, kteří se změnili posléze v RESTART, kde jsem dodnes. Studuji na SOŠ Pedagogické v Brna Pedagogické lyceum, kde mám mimo jiné i hodiny dramatické výchovy. Divadlo rád navštěvuji i jako divák (nejraději mám Husu na provázku a HaDi). Doufám že mi divadlo zůstane napořád!

Martin Sochorec

Ahoj, do Brnkadel chodím od roku 2015. Dramaťák opravdu miluji, vlastně bych řekl, že se stal nedílnou součástí mého života a proto jsem moc rád, že vedu Špunty a můžu předávat lásku k divadlu dál. Studuji na víceletém Biskupském gymnáziu v Brně. Ve volném čase cestuji, fotografuji, také dělám grafiku nebo střih videa. A když je venku pěkně, tak si nejraději vyjedu někam do přírody.


citróni

Oddíl DDS Brnkadla Citroni je nově otevřeným oddílem pro nové členy. Jeho náplní budou základní dramatické hry a cvičení, rozvoj divadelních dovedností členů, tvorba party. Součástí práce oddílu je i zapojení do souborových akcí,jako jsou podzimní prázdniny, divadelní přehlídky, vánoční akce, letní tábor apod.

Vendy Jarošová

Ahojky! Já jsem Vendy a společně s Marietkou vedu přípravku. Mimo hraní divadla ráda cestuji a kreativně tvořím – cokoliv. Do Brnkadel chodím 10 let. Je to sice dlouho, ale rozhodně ne nejdéle!

Marieta Ostrá

Ahoj, jsem Marieta a studuji vysokou školu konkrétně obor Zootechnika. Chodím do Brnkadel od malička a proto jsem velmi ráda, že můžu vést oddíl přípravky. Mám v oblibě všechna zvířata a velmi ráda chodím na procházky s mou velkou kníračkou Mercy.

bramboráci

Vznikl v roce 2017 jako přípravka pro starší Špunty. Během sezóny 2017 – 2018 se pojmenoval na oddíl Bramboráci. První představení se jmenovalo Telefonní horečka a minulý rok jsme zdramatizovali knížku Klárka a 11 babiček. Během roku máme s dětmi minimálně dvě víkendová soustředění mimo Brno a jedno v Lužánkách v Ornise. V této sezóně se budeme plně věnovat představení Klárka a 11 babiček, abychom mohli začátkem roku navštěvovat dětské divadelní přehlídky.

Leona Helešicová


Jakub Valdhans

Jsem v druhém ročníku studia obecné fyziky na MU. Divadlo mám hrozně rád a v Brnkadlech jsem už patnáctým rokem. Na našich akcích nejčastěji pomáhám při vymýšlení nejrůznějších her a programu pro děti a letos to bude konečně poprvé co povedu svůj první oddíl s Áďou a Leou, oddíl Bramboráky. Ve svém volném čase se pak aktivně věnuju společenským tancům, hře na keyboard, kresbě, historickému šermu, volejbalu a pochopitelně divadlu.

mimoni

Oddíl Mimoni pracuje od roku 2012. Skupina cca 12ti dětí začala nejprve jako divadelní přípravka a v roce 2015 se proměnila na divadelní oddíl s hrdým jménem Mimoni. První divadelní představení vzniklo právě v roce 2015 s názvem Jakub a hvězdy. Následovalo autorské představení pod názvem Co by kdyby. Dle literární předlohy vznikla dvě představení – Bertík a Čmuchadlo a Malý miliardář. Mimo to stále hodně hrajeme hry, učíme se novým věcem, stáváme se kamarády a především rozvíjíme naši fantazii.

Jitka Svobodová

V Brnkadlech začala v sedmi letech, nejprve krátce v oddílu Přípravka, potom v Kubících. Jako vedoucí se nejprve zúčastnila několika táborů a v roce 2011 začala vést oddíl Žabinec a zároveň stále jako člen hrála v Aspolu. V současnosti vede oddíl Mimoni. Ve volném čase kromě divadla ráda fotí, žongluje a vymýšlí hlouposti. Studuje obor sociální pedagogika na Masarykově univerzitě.

Hana Kolářová

Ahoj, já jsem Hanka a chodím do Brnkadel od roku 2008. Jsem v posledním ročníku Gymnázia Brno, třída Kapitána Jaroše. Ráda plavu, cestuju a objevuju nové věci.

pepíci

Oddíl Pepíci je nyní druhým nejstarším dětským oddílem v Brnkadlech, který tvoří skupina cca 15 dětí, kde mnozí z nich chodí do Brnkadel jíž řadu let, ale rozhodně se nebrání přijímat nové tváře. Pepíci vznikli v roce 2008. poslední vedoucí byli Léňa s Mončou, které předaly žezlo Káce a Honzovi, kteří oddíl nyní oddíl vedou druhým rokem. Po úspěšném představení Knoflíková válka, inspirované stejnojmennou knihou, které měla v hlavní režii Léňa s Mončou se Pepíci rozhodli udělat autorské přestavení s názvem Tajemství.

Klára Odehnalová

Ahoj, já jsem Klára Odehnalová (Káka). K divadlu jsem měla blízko již od dětství a tak jsem v devíti letech začala chodit do Brnkadel. I když se toho od té doby hodně změnilo, moje láska k divadlu a Brnkadlům zůstala a nyní tu vedu oddíl Pepíci. Studuji molekulární biologii a genetiku na Masarykově univerzitě a ve svém volném čase ráda otravuju své kamarády s novými informacemi o své agamě.

Jan Valdhans

Jsem v druhém ročníku studia obecné fyziky na MU. Divadlo mám hrozně rád a v Brnkadlech jsem už patnáctým rokem. Na našich akcích nejčastěji pomáhám při vymýšlení nejrůznějších her a programu pro děti a letos to bude konečně poprvé co povedu svůj první oddíl s Áďou a Leou, oddíl Bramboráky. Ve svém volném čase se pak aktivně věnuju společenským tancům, hře na keyboard, kresbě, historickému šermu, volejbalu a pochopitelně divadlu.

restart

Oddíl Restart je nejstarší dětskou skupinou Dětského divadelního souboru Brnkadla. Jedná se v této chvíli o uzavřenou skupinu pro mládež ve věku 13-18 let s divadelními zkušenostmi.

V minulých letech členové této skupiny, ještě pod názvem Pulci, vytvořili tyto inscenace:

· Umřela jsem

· Babička Drsňačka

· Zůstanu jen já

· Klabzubáci – pokus bez premiéry

· Zůstanu jen já

· Rok s Moulou

Stálou jednotkou této skupiny je její vedoucí Petra Pecka Rychecká, méně stálou její členové, kteří se s železnou pravidelností obměňují. Ale dobré jádro zůstává a dnes vytváří údernou jednotku Restart, která směřuje k další autorské, netradiční, novátorské inscenaci!

Většina členů Restartu je nyní také instruktory souboru Brnkadla a podílí se na společných souborových akcích.

Petra Rychecká

Zakladatelka souboru. Lektorka dramatické výchovy a zážitkové pedagogiky. Učí na různých školách, ale pracuje především jako zástupkyně ředitele v SVČ Lužánky. Baví ji divadlo, tábory, výlety do přírody, četba, jízda na čemkoliv… ale hlavně vzájemné učení se!

Aspol

Divadelní soubor ASpol existuje 18. rokem jako skupina mladých i starších dospělých, zaměřená na osobní rozvoj v divadelních dovednostech, směřujících k tvorbě a reprízování divadelních inscenací. ASpol vznikl v roce 2002 z potřeby odrůstajících členů dále se scházet a dělat divadlo a za dobu své existence nastudoval a uvedl tyto inscenace:

· Koně se přece střílejí – dramatizace románu H. McCoye – účast na národní přehlídce Prima sezóna

· 1+1=3 – komedie R. Cooneyho, hraná 5 sezón

· Vévodkyně valdštejnských vojsk – historické drama O. Daňka

· Autobus sebevrahů – dramatizace povídky A. Passoliniho

· Tři ženy navíc B. Chapella, komedie o jednom dějství

· Kabaret Moskva – dramatizace románu M.Bulgakova Mistr a Markétka

· Pokrevní bratři – dramatizace povídky I.Ambjörsena

· Dva – drama J. Cartwrighta pro dva herce

· Mátový nebo citrón? – P. Haudcoeur, D. Navarro-Haudecoeur, komedie z divadelního prostředí

· Pěna dní – dramatizace povídky B. Viana

· Kafe a čurpauza – dramatizace blogu a knihy Marie Doležalové

· Koupačka – C.Michel, komedie o jedné letní dovolené

· Dům Bernardy Alby – dramatická úprava dramatu F. G. Lorcy

Našim dramaturgickým záměrem je střídat vážnější témata s lehčími komediemi a také již hotová dramata s vlastními dramatizacemi. Členové souboru se podílejí na vytváření všech složek jednotlivých inscenací, jejichž výsledná podoba je směsicí režijního vedení a improvizačního hledání.

Věkové složení souboru se průběžně mění a v této chvíli tvoří převahu studenti vysokých škol a pracující na prahu kariéry…

Petra Rychecká

Zakladatelka souboru. Lektorka dramatické výchovy a zážitkové pedagogiky. Učí na různých školách, ale pracuje především jako zástupkyně ředitele v SVČ Lužánky. Baví ji divadlo, tábory, výlety do přírody, četba, jízda na čemkoliv… ale hlavně vzájemné učení se!