O souboru

ODDÍLY     NAŠE ÚSPĚCHY    VÝROČNÍ ZPRÁVY

Kdo jsou Brnkadla?

untitled-43Dětský divadelní soubor Brnkadla je zapsaným spolkem, který spojuje několik zájmových útvarů – kroužků, pracujících ve Středisku volného času Lužánky.

Soubor pracuje v 6 samostatných skupinách, které navštěvuje okolo 90 dětí, studentů i dospělých ve věku od 6 do sta let.

Hlavní náplní naší činnosti je hraní si, učení se divadlu a poznávání světa skrz divadlo.

Stejně jako se snažíme o vytváření dobrých a zajímavých divadelních inscenací, snažíme se i o to, aby členové našeho souboru byli dobrými jednotlivci i dobrou partou. Proto je prostřednictvím her a cvičení učíme nejen divadelním dovednostem, ale také komunikaci, spolupráci, empatii a toleranci.

Kromě pravidelných zkoušek jednotlivých oddílů, které probíhají 1 x týdně, se soubor schází na společných akcích, kterými jsou především letní tábory, podzimní prázdniny, víkendová soustředění, výlety a návštěvy divadelních představení jiných souborů.

Zástupci souboru se pravidelně zúčastňují nejrůznějších divadelních přehlídek po celé republice, především Dětské scény, Prima sezóny, Mladé scény, Divadelního Děčína a dalších.

Největší akcí, pořádanou každoročně našim souborem, je nesoutěžní přehlídka a dílna dětského divadla Brnkání, probíhající od roku 1993 na přelomu května a června.

V minulosti se soubor zúčastnil také několika mezinárodních výměn a přehlídek – např. v Rakousku, Polsku, Německu, Španělsku, Portugalsku.

Oddíly


Oscara ani Thalii ještě nemáme, ale i tak jsme už zvládli leccos:

Naše úspěchy

DDS Brnkadla se zapojuje do soutěžních přehlídek dětského, studentského i dospělého divadla, které více než za soutěžní klání považujeme za příležitost setkat se s dalšími divadelními soubory a s hodnocením ze strany odborných lektorů. V minulosti se nám podařilo například:

–         zúčastnit se národního kola Dětské scény

v Prachaticích roku 1993 – s inscenací podle H.Doskočilové: Fáma

v Trutnově v roce 2000 s inscenací podle M.Endeho: Momo

v Trutnově v roce 2003 s inscenací podle C.S.Lewise: Narnie

–         zúčastnit se národního kola Prima sezóny

v Náchodě roku 2004 s inscenací podle H.McCoye: Koně se přece střílejí – ocenění za dramaturgický přínos

v Náchodě roku 2009 s incenací F.Wedekinda: Procitnutí jara

–         zúčastnit se národního kola Mladé scény

v Ústí nad Orlicí roku 2010 s inscenací podle H. Krejčího: Hry ze smetiště

Mezi naše další úspěchy patří všechny uskutečněné mezinárodní výměny – zejména se Španěly a Portugalci, ale také s Řeky a Rakušany…

Velmi si vážíme už 16. uskutečněných a úspěšných ročníků nesoutěžní divadelní přehlídky Brnkání, která se odehrává vždy na přelomu květen a června u nás v Brně,

Úspěšných bylo i doposud 21 letních táborů souboru na nejrůznějších místech republiky – v Českém ráji, ve Spálově, v Mostkovicích, v Roseči, u Jablunkova, na Březníku u Lamberka, ve Vidnavě, pod Prašivou v Beskydech, v Žirovnici…

Naši bývalí členové studují vysoké školy uměleckého charakteru a stávají se profesionálními umělci, ale podstatné je, že jsou z nich aktivní a zajímaví lidé s celou řadou zájmů.

Doufáme, že tady budeme moci dopisovat další úspěchy dál a dál…

Výroční zprávy:

2019    2018    2017    2016      2015     2014     2013     2012